м. Чернівці
вул. Ковальчука 1
пн.-пт. 9:00-18:00
сб. 9:00-15:00
Переглянути на карті
Обладнання & Обслуговування

Штучна вентиляція приміщень. Принцип роботи.

Основною складовою будь-якої припливної механічної вентиляції є вентилятор. Його роль по назві цілком зрозуміла.

Перед вентилятором обов'язково встановлюється зворотний клапан (повітряний клапан) і фільтр. Зворотний клапан (повітряний клапан) є механічною пристрій, який не дозволяє зовнішньому повітрю потрапляти в мережу повітроводів при непрацюючій вентиляції.

Фільтр здійснює очищення свіжого повітря, затримує на собі пил, дрібних комах, пилок рослин. Вимагає періодично чищення, не забувайте про це.

Калорифер (нагрівач).

Повітря, яке подаватиметься у приміщення, береться, ясна річ, з вулиці. Його температура буде така ж, як і на вулиці. І якщо температура зовнішнього повітря мінус 5 градусів, то, природно, що без попереднього підігрівання в приміщення повітря потрапить майже з такою ж температурою. Для того, щоб повітря потрапляло в приміщення нехолодним, а теплим й існують калорифери. Вони бувають двох типів - водяний калорифер (теплоносій вода) і електричний калорифер (теплоносій - електрика). У першому варіанті, якщо у Вас в будівлі є котел, то логічно буде здійснювати підігрів припливного повітря водою. Для цього від котла, грубо кажучи, ведеться контур (дві труби в ізоляції) до місця установки припливної системи і підключається до водяного калорифера.

Мінусом такої системи є вартість додаткових сантехнічних робіт і висока вартість регулюючої автоматики, а також ризик «заморожування» теплообмінника калорифера. Плюсом є низькі експлуатаційні витрати системи.

У другому варіанті (електричний калорифер) мінусом буде більш великі експлуатаційні витрати, ніж з водяним калорифером. Плюсом - більш низька вартість регулюючої автоматики.

Рекуператор (утилізатор)

Буває декількох типів: роторний, перехресний і гликолевий. Зупинимося на найчастш вживаному - перекресному рекуператорі. Являє собою механічний пристрій, теплообмінник з розташованими паралельно пластинами.

У рекуператорі перетинаються у різних напрямах два потоки - витяжне повітря і припливне, при чому вони не змішуються.

Витяжне повітря має температуру, для прикладу +20 С, припливне має температуру - 20 С. Різниця між температурою припливного повітря і витяжного складає 40 С.

У рекуператорі припливне повітря за рахунок такої різниці температур підігрівається і вже до калорифера потрапляє з вищою температурою, ніж без рекуператора. За рахунок чого заощаджуватися енергія, потрібна на підігрів повітря.

Використання рекуператора дозволяє заощадити до 70% експлуатаційних витрат. Мінус такої системи - подорожчання вартості обладнання, при одному і тому ж значенні витрати повітря потрібно більш потужне обладнання (виникає додатковий тиск в рекуператорі, яке необхідно буде "продавити" вентилятору.

Мережа повітроводів

Повітроводи виготовляються з оцинкованої сталі. Можуть бути круглого перетину або прямокутного. Саме через мережу повітроводів повітря поступатиме в приміщення (якщо це припливна система) або видалятися (якщо ця система витяжна).

Можливо також використання гнучких повітропроводів при порівняно невеликій мережі повітропроводів і з'єднуючих елементів (трійники, хрестовини - фасонні вироби, що виготовляються з оцинкованої сталі).

Мінусом використання мережі гнучких воздуховодов є їх недовговічний термін служби. Плюсом - порівняльна дешевизна такої мережі, на відміну від бляшаних повітропроводів.

Повітророзподільні пристрої (грати, дифузори, анемостати).

Через повітрерозприділювач, що встановлюється на повітроводі, повітря потрапляє безпосередньо в приміщення. Це можуть бути і прямокутні грати, витягнуті або квадратні, дифузор або анемостат. Завжди є варіації за дизайном, кольором і формою.

Шумопоглинач

Являє собою шумопоглинальний пристрій, що нагадує собою метровий відрізок повітрепроводу з розміщеним всередині шумопоглинаючим матеріалом. Зазвичай встановлюється після вентиляційного устаткування в лінію мережі повітроводів. Значно знижує шум від вентиляційного устаткування. Якісно продумане проектувальником рішення по шумоізоляції системи дозволяє позбутися від будь-яких шумів у працюючій вентиляції.

Охолоджувач - буває водяний охолоджувач і фреоновий випарник. При його установці Ви матимете так званий центральний кондиціонер. Його функція протилежна функції калорифера. Якщо калорифер підігріває повітря в холодну пору року, то охолоджувач його охолоджує в теплу пору року.

Водяний охолоджувач потребує достатньої кількості холодної води. Може її отримати від холодильної машини - чиллера.

Чиллер являє собою пристрій, в якому охолоджується вода. Подача води від чиллера до охолоджувача відбувається через гідромодуль, систему труб. Чиллер можна встановити в непомітному місці за будинком, відстань від чилера до охолоджувача обумовлюється тільки розрахунковими втратами холоду на метр і потужністю гідромодуля (насос, розширювальні баки та ін).

Для фреонового випарника джерелом холоду є фреон, а холодильною машиною - компресорно-конденсаторний блок. Також може бути встановлений досить далеко від охолоджувача.

Технічно водяне охолодження більш стійке в роботі, надійніше і дозволяє дуже точно підтримувати температуру. Але економічно такі системи дорожчі, ніж з використанням фреонової системи охолодження.

Так само Вам варто знати, що при використанні охолоджування свіжого повітря, всі припливні повітроводи повинні бути добре теплоізольовані. Це пояснюється тим, що температура припливного повітря і температура внутрішнього різна, і є небезпека появи конденсату на повітроводі.

Автоматика - система управління вентиляторами, калориферами. Управляє роботою вентилятора, калорифера.

Штучна вентиляція є невід'ємною складовою будь-якого промислового приміщення.


Підпишіться на групу ВІК в контакті чи однокласниках і отримаєте знижку на встановлення кондиціонера у розмірі 10%
  
Наші клієнти
Цар ХлібІндекс БанкГотель БуковинаМАЙДАН - торгівельний центрБаварія Наше ПивоАндінаOTP BankКолвік - Готельно-ресторанний комплексТАКОШИК - Агенція святкових церемоній
Корисна інформація

Що ж таке іонізатор повітря і в чому полягає його користь?

Людина споживає на добу 1 кг їжі, 1,5 літра води, а повітря необхідно від 15 до 20 кг. Один кубічний сантиметр повітря містить більше 10 тисяч різних шкідливих частинок, які можуть стати причиною серйозних захворювань. Тут на допомогу приходить іонізатор Читати...

Як правильно вибрати кондиціонер?

Щоб правильно підібрати кондиціонер необхідно знати площу приміщення в якомі він буде встановлено, визначитись чи потрібні будуть вам ще додаткові функції окрім охолодження Читати...

Вертикальні проти горизонтальних вітрогенераторів

Термін служби у обох типів вітряків практично однаковий. При правильному обслуговуванні він становить 15-25 років. Розрізняються тільки основні вузли, що вимагають більшої уваги і періодичної заміни, на які припадають найбільші навантаження. Читати...

Виробники кондиціювального обладнання

Короткий опис найбільш відомих у світі виробників кондиціювального обладнання Читати...