м. Чернівці
вул. Ковальчука 1
пн.-пт. 9:00-18:00
сб. 9:00-15:00
Переглянути на карті
Обладнання & Обслуговування

Вентиляція і кондиціювання магазинів і торгових центрів. Проектування і облаштування вентиляції торгових і розважальних комплексів і центрів

Технічні рішення, прийняті при проектуванні вентиляції торгових центрів, гіпермаркетів і виставкових комплексів забезпечують ефективне функціонування підприємств торгівлі, громадського харчування, сервісу, розваг і відповідають вимогам екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних та інших норм, і забезпечують безпечну для життя людей експлуатацію об'єкта. Розрізняють два типи типу торгових центрів:

  • перший тип - це магазини-склади, які представляють собою однорівневі приміщення з високими стелями;
  • другий тип - одно або кілька поверхові центри, призначені для здачі в оренду десяткам і сотням орендарям. Тому, в будівлі безліч приміщень різного розміру, призначення і т.п.

Ключова різниця в організації системи вентиляції та кондиціонування полягає в наступному: в однорівневих приміщеннях немає необхідності передбачати систему для регулювання температури в кожному окремому приміщенні, також немає необхідності подавати і видаляти повітря з великої кількості приміщень.

Вентиляція, опалення і кондиціонування торгових центрів-складів.

У таких будівлях системи вентиляції, опалення та кондиціонування найчастіше (але не завжди) об'єднують. По суті, це потужна вентиляційна система з секцією охолодження і нагріву, яка роздає повітря по приміщеннях через повітряну мережу. Дуже часто роль вентиляційної установки з секцією охолодження і нагріву виконує даховий кондиціонер.

Типова система наступна: професійний даховий кондиціонер подає повітря по повітропроводах і охолоджує/нагріває весь об'єм приміщення. Даховий кондиціонер в основному охолоджує/нагріває рециркуляційне повітря (яке забирається з приміщення), але частина повітря забирається з вулиці (підмішування свіжого повітря) для цілей вентиляції. Кількість свіжого повітря визначається нормами СЕС, тобто 20м3/год на одного відвідувача та 60м3/год на одного співробітника. У такому ж обсязі даховий кондиціонер викидає повітря на вулицю, створюючи механічну витяжну систему.

У літній час даховий кондиціонер охолоджує повітря за допомогою вбудованого фреонового контуру, а зимовий кондиціонер підігріває повітря за допомогою водяного або газового калорифера. Найголовніше обмеження дахового кондиціонера - це неможливість підтримування різної температури в різних приміщеннях, адже холод і тепло йде по одному головному повітропроводу, тому регулювати по приміщеннях можна тільки за допомогою повітряних заслінок.

У зв'язку з цим, така схема застосовується тільки в приміщеннях з одним рівнем.

Іноді замість дахового кондиціонера використовується припливна вентиляційна установка з секцією водяного нагрівання і водяного охолодження.

Один рівень приміщення дозволяє також істотно (на 20-25%) знизити вартість системи вентиляції та кондиціонування ..

Вентиляція, опалення і кондиціонування торгово-розважальних комплексів.

У магазинах, торгових центрах, де є два і більше поверхів і безліч фактично окремих секцій застосовується дещо інша схема.

У цьому випадку використовувати єдину повітряну мережу для охолодження різних секцій не виходить. Тому холод і тепло в секції подаються не через повітроводи, а через великі фанкойли тобто внутрішні блоки зовнішньої системи кондиціонування. У зимовий час до фанкойлів підводиться гаряча вода від котельні. У результаті, в кожній секції є свої джерела тепла або холоду.

Головна і принципова відмінність багатофункціональних торгових центрів - велика кількість приміщень різного розміру та призначення. У цьому випадку неможливо використовувати поєднану систему вентиляції і кондиціонування для повноцінного кондиціонування у всіх приміщеннях.

Класичною системою є наступна:

Система припливної вентиляції з секцією охолодження подає повітря в усі приміщення.

Витрата повітря визначається мінімально необхідним за нормами СНИП - 20 м3/год на одного відвідувача та 60м3/год на одного співробітника.

Секція охолодження тут відіграє невелику роль - не вдувати в приміщення гаряче повітря з вулиці, ця система фактично робить так щоб у приміщенні стало прохолодно.

Витяжна система видаляє повітря в обсязі припливу мінус витяжка через санвузли, кухні і т.п. В якості кондиціонування використовується система чиллер-фанкойли.

Сучасні технології та обладнання, дотримання технічних стандартів - запорука безперебійної роботи найскладнішої вентиляції.

ТОВ «Чернівці-Стар» здійснить проектування та влаштування вентиляції магазину, торгівельного комплексу, розважального центру, торговельного кварталу, торгового дому, супермаркету, торгового ряду, торгового павільйону, оптового ринку, під будь-які маштаби.


Підпишіться на групу ВІК в контакті чи однокласниках і отримаєте знижку на встановлення кондиціонера у розмірі 10%
  
Наші клієнти
Цар ХлібІндекс БанкГотель БуковинаМАЙДАН - торгівельний центрБаварія Наше ПивоАндінаOTP BankКолвік - Готельно-ресторанний комплексТАКОШИК - Агенція святкових церемоній
Корисна інформація

Вертикальні проти горизонтальних вітрогенераторів

Термін служби у обох типів вітряків практично однаковий. При правильному обслуговуванні він становить 15-25 років. Розрізняються тільки основні вузли, що вимагають більшої уваги і періодичної заміни, на які припадають найбільші навантаження. Читати...

Виробники кондиціювального обладнання

Короткий опис найбільш відомих у світі виробників кондиціювального обладнання Читати...

Що ж таке іонізатор повітря і в чому полягає його користь?

Людина споживає на добу 1 кг їжі, 1,5 літра води, а повітря необхідно від 15 до 20 кг. Один кубічний сантиметр повітря містить більше 10 тисяч різних шкідливих частинок, які можуть стати причиною серйозних захворювань. Тут на допомогу приходить іонізатор Читати...

Як правильно вибрати кондиціонер?

Щоб правильно підібрати кондиціонер необхідно знати площу приміщення в якомі він буде встановлено, визначитись чи потрібні будуть вам ще додаткові функції окрім охолодження Читати...