м. Чернівці
вул. Ковальчука 1
пн.-пт. 9:00-18:00
сб. 9:00-15:00
Переглянути на карті
Обладнання & Обслуговування

Вертикальні проти горизонтальних вітрогенераторів

Ця замітка про різницю між вітрогенераторами з вертикальною віссю обертання і вітрогенераторами з горизонтальною віссю обертання.

Якось я помітив на деяких сайтах в Інтернеті статті про те, які чудові-пречудесні вітрогенератори з вертикальною віссю обертання, які у них чудові характеристики і те, на скільки вони краще, ніж класичні «горизонталки». Мені стало цікаво і я провів невелике розслідування. По тексту статей я зрозумів, що це одна і та ж стаття, яка була бездумно передрукована усіма з одного і того ж джерела. А ось і самі статті - джерело # 1, джерело # 2, джерело # 3, джерело # 4, джерело # 5, джерело # 6, джерело # 7 і десятки інших сайтів.

Виходить так, що один сайт опублікував цю інформацію, а інші передрукували її, навіть не вникаючи в подробиці і не вивчивши її грунтовно. Що за справи?

А тут ще за останні 6-8 місяців кількість листів і телефонних дзвінків від наших клієнтів з подібними питаннями збільшилася в кілька разів. За цей же час мені вдалося побувати на кількох об'єктах з встановленими вертикальними вітрогенераторами різних виробників і побачити їх роботу вживу, порівняти показники і характеристики. До речі, наша компанія ТОВ «Українська Альтернативна Енергетика» також встановлює вертикальні вітрогенератори, як і горизонтальні. Ну і зараз я поспішаю поділитися з вами моїми спостереженнями, результатами досліджень та іншою корисною інформацією. Отже ...

КПД вітрогенераторів

Загальний коефіцієнт корисної дії вертикальних (20-30%) і горизонтальних (25-35%) вітрогенераторів приблизно однаковий. Не дивлячись на те, що у вітряків з горизонтальною віссю обертання ККД вище і швидкість страгивания нижче, вони практично компенсуються коефіцієнтом використання енергії вітру (КВЕВ), який дещо вище у вертикальних вітряків.

Як досягається більший КВЕВ у вертикалок? Вертикальні вітряки завжди знаходяться «за вітром» і їм не потрібно повертатися при зміні напрямку вітру. А ось горизонталки повинні розвернутися. У момент розвороту горизонталок продуктивність падає, так як сила потоку вітру загасає.

Деякі компанії використовують для виробництва вертикальних вітряків постійні (неодинові) магніти замість підшипників. Це дозволяє збільшити продуктивність системи до 15%. Тобто загальна продуктивність таких вітрових генераторів виростає всього на 3-5% від загального сумарного ККД. Але на відміну від вітрових генераторів з підшипниками ціна вертикальних вітрогенераторів з постійними магнітами (т.зв. левітаційні вітрогенератори) зростає.

Термін служби

Термін служби у обох типів вітряків практично однаковий. При правильному догляді і обслуговуванні він становить 15-25 років безперебійної роботи. Розрізняються тільки основні вузли, що вимагають більшої уваги і періодичної заміни, на які припадають найбільші навантаження.

У горизонтально-осьових вітрогенераторах основні навантаження йдуть на опорно-підшипниковий вузол і маточину. А у вертикально-осьових вітрогенераторах ними також є опорні підшипники, але в набагато більшому ступені, ніж у горизонталок, й лопати.

Ціна вітрогенераторів

Що стосується ціни, то вартість вертикальних вітряків на сьогоднішній день набагато перевищує вартість горизонтальних. Найчастіше це перевищення може бути 1:2 або навіть 1:3. Чому виробники вертікалок встановлюють таку невиправдано високу ціну на свою продукцію достовірно не відомо.

Можливо, це пов'язано з високою вартістю опорно-підшипникового вузла, можливо через конструкції лопатей. Для мене це загадка, але факт залишається фактом.

Висновок

Якогось великого розходження в особливості роботи або продуктивності обох видів вітрогенераторів ви не знайдете. І вертикальні, і горизонтальні вітрогенератори працюють практично однаково.

Можу порекомендувати використовувати вертикальні вітрогенератори в місцях з високою турбулентністю і мінливою швидкістю вітру (у таких місцях я взагалі не рекомендую ставити вітряки, але якщо вам дуже потрібно, то ставте), хоча їх висока ціна зводить до мінімуму раціональність їх застосування в подібних місцях. А горизонтальні вітряки використовуйте у всіх інших випадках.


Підпишіться на групу ВІК в контакті чи однокласниках і отримаєте знижку на встановлення кондиціонера у розмірі 10%
  
Наші клієнти
Цар ХлібІндекс БанкГотель БуковинаМАЙДАН - торгівельний центрБаварія Наше ПивоАндінаOTP BankКолвік - Готельно-ресторанний комплексТАКОШИК - Агенція святкових церемоній
Корисна інформація

Що ж таке іонізатор повітря і в чому полягає його користь?

Людина споживає на добу 1 кг їжі, 1,5 літра води, а повітря необхідно від 15 до 20 кг. Один кубічний сантиметр повітря містить більше 10 тисяч різних шкідливих частинок, які можуть стати причиною серйозних захворювань. Тут на допомогу приходить іонізатор Читати...

Вертикальні проти горизонтальних вітрогенераторів

Термін служби у обох типів вітряків практично однаковий. При правильному обслуговуванні він становить 15-25 років. Розрізняються тільки основні вузли, що вимагають більшої уваги і періодичної заміни, на які припадають найбільші навантаження. Читати...

Як правильно вибрати кондиціонер?

Щоб правильно підібрати кондиціонер необхідно знати площу приміщення в якомі він буде встановлено, визначитись чи потрібні будуть вам ще додаткові функції окрім охолодження Читати...

Виробники кондиціювального обладнання

Короткий опис найбільш відомих у світі виробників кондиціювального обладнання Читати...