м. Чернівці
вул. Ковальчука 1
пн.-пт. 9:00-18:00
сб. 9:00-15:00
Переглянути на карті
Обладнання & Обслуговування

Як правильно вибрати кондиціонер?

З настанням літа тема покупки і установки кондиціонера вдома або в офісі стає все більш актуальною. На сьогоднішній день вибрати можна з величезного кількість брендів і моделей різних класів і типів. На які характеристики кондиціонерів варто звернути особливу увагу, ми і з'ясуємо в цій статті.

Зміст:

Класи кондиціонерів

Кондиціонери преміум класу представлені в основному різними типами дорогих кондиціонерів високотехнологічних японських корпорацій. Такі кондиціонери відмінно оснащені технічно, а так само мають надійні системи самодіагностики і захисту, які в разі непередбаченої ситуації відключать кондиціонер. До таких кондиціонерів відносяться, наприклад, пристрої компаній Daikin, Mitsubishi. Компанія Чернівці-Стар торгує тільки такими кондиціонерами.

Кондиціонери середнього класу представлені моделями японських і європейських брендів і відрізняються хорошим співвідношенням ціни і якості. Однак мають трохи менший термін служби в порівнянні з кондиціонерами преміум-класу, оснащені спрощеною системою контролю та захисту від неправильної експлуатації і є трохи більш гучними. Сюди відносяться японські та європейські бренди, такі як Toshiba, Panasonic, кондиціонери цих виробників трохи дешевше елітних.

Малобюджетний клас включає пристрої корейських і китайських виробників і тут спостерігається істотний розкид як за якістю, так і за цінами на різні типи кондиціонерів різних компаній, до яких відносяться такі бренди, як LG, Samsung, Haier, Ballu та ін Основні недоліки пристроїв цього класу - це трохи більший рівень шуму, а так само спрощена система управління і мінімальна кількість датчиків контролю, що означає, що кондиціонер призначений для роботи в більш вузькому температурному діапазоні і працюючи при температурі, що виходить за рамки цього діапазону, кондиціонер схильний до ризику. Так само в таких кондиціонерах відсутня система захисту від неправильної експлуатації, тому користувачеві слід знати всі тонкощі роботи кондиціонера.

Трохи теорії

Робота кондиціонера побудована на властивості рідких речовин поглинати тепло при випаровуванні і виділяти тепло при переході з газоподібного стану назад в рідкий. Принцип дії кондиціонера заснований на зміні агрегатного стану хладагента (фреону) залежно від температури і тиску в замкнутій системі. Таким чином, при роботі кондиціонера відбувається перенесення тепла з приміщення, в якому знаходиться випарник назовні - де знаходиться конденсатор. Кондиціонер не виробляє холод або тепло, а переносить тепло з однієї сторони в іншу. Рух холодоагенту по холодильному контуру підтримується компресором.

Сучасні кондиціонери можуть не лише охолоджувати, але і нагрівати повітря в приміщенні. У цьому випадку чотириходовий клапан запускає потік холодоагенту у зворотний бік - грубо кажучи, випарник і конденсатор міняються місцями. Що характерно, перший кондиціонер був сконструйований на початку минулого століття для однієї нью-йоркської друкарні, і призначався не для створення приємної прохолоди працівникам, а для боротьби з вологістю, через яку погіршувався якість друку. Тому варто врахувати, що кожен кондиціонер окрім охолоджування повітря забирає з нього частину вологи, а недостатня вологість повітря в приміщенні може стати причиною різних респіраторних захворювань. Тому при установці кондиціонера потрібно так само подбати про достатнє зволоження повітря в приміщенні.

Основні характеристики

Основні характеристики кондиціонера - це тип його конструкції і потужність. Всі системи кондиціонування можна розділити на пристрої побутового, напівпромислового та промислового призначення. До побутових відносяться кондиціонери малої і середньої потужності (до 7 кВт), використовувані для охолодження невеликих приміщень - до 50-80 м2. Для охолодження великих площ (від 100 м2 і вище) використовуються кондиціонери великої потужності - пристрої напівпромислового та промислового призначення.

Типи конструкцій

За типами конструкції побутові кондиціонери діляться на дві основні групи: спліт-системи та моноблочні кондиціонери.

Спліт-системи: Спліт-системи є найбільш поширеним типом кондиціонерів. Спліт-системи (англ. Split - розбивати на частини) складаються з двох блоків - зовнішнього (компресорно-конденсаторного) і внутрішнього (випарного), з'єднаних між собою мідними трубами і електричним кабелем. По трубах циркулює хладогент - фреон.

Спліт-системи бувають різних типів і відрізняються один від одного конструкцією внутрішнього блоку. Існують спліт системи настінного, канального, касетного, колонного, напольно-стельового типу, крім того, широкою популярністю користуються мульти-спліт-системи. У кожного з цих підтипів спліт-систем є свої особливості та переваги, які ми і розглянемо нижче.

Спліт-система настінного типу
Або зазвичай називають настінний кондиціонер - найпоширеніший і найбільш доступний за ціною тип спліт-систем. Внутрішній блок в такій системі зазвичай встановлюють у верхній частині стіни, недалеко від вікна, а зовнішній - під вікном. Настінну спліт-систему можна встановити в будь-якому невеликому приміщенні - в квартирі, офісі або магазині. Потужності цих систем (2 - 10 кВт) дозволяють охолоджувати від 15 до 100 м2. Оскільки в будинках і квартирах найчастіше застосовується саме ця система, іноді такі кондиціонери ще називаються побутовими, домашніми або кімнатними.

Канальні спліт-системи (канальний кондиціонер) встановлюються за підвісною стелею, яка повністю приховує внутрішній блок кондиціонера. Розподіл охолодженого повітря здійснюється за системою теплоізольованих повітроводів, які також розміщуються в міжстельовому просторі. Завдяки такій конструкції канальні кондиціонери можуть охолоджувати відразу декілька приміщень. Типова потужність кондиціонерів канального типу становить 5 - 25 кВт, що достатньо для охолодження невеликого офісу, котеджу або 4 - 5 кімнатної квартири. Особливістю канальних спліт систем є можливість подачі свіжого повітря в об'ємах, необхідних для повноцінної вентиляції кондиціонованих приміщень. Таким чином, використання одного кондиціонера канального типу дозволяє вирішити задачі як вентиляції, так і кондиціонування цілого офісу, квартири або котеджу.

Касетні спліт-системи (касетний кондиціонер), також як і канальні кондиціонери, встановлюються за подвісними стелями. Але на відміну від канальних систем, кондиціонери касетного типу розподіляють охолоджене повітря через нижню частину блоку. Нижня частина касетної спліт системи має розмір стандартної стельової плитки - 600 ? 600 мм, а при великій потужності удвічі більше - 1200 ? 600 мм і закривається декоративними гратами з розподільними жалюзями. Основна перевага касетних кондиціонерів - непомітність, оскільки увагу може приверенути тільки тільки декоративна решітка. Ще одна його перевага - рівномірний розподіл повітряного потоку по чотирьох напрямках, що дозволяє використовувати всього один кондиціонер касетного типу для охолодження великого приміщення. При використанні, наприклад, настінних спліт-систем для досягнення такого ж ефекту довелося б використовувати 2 - 3 кондиціонери меншої потужності.

Колонні спліт-системи (колонний кондиціонер) використовуються там, де потрібна велика холодопродуктивність і немає жорстких вимог до дизайну приміщення. Ці кондиціонери мають великі габарити і встановлюються на підлозі. Колонні кондиціонери вимагають порівняно великої площі для свого розміщення, оскільки створюють сильний потік охолодженого повітря, який не дозволяє перебувати в безпосередній близькості від кондиціонера.

Підлого-стельові спліт-системи (підлого-стельовий кондиціонер або стельовий кондиціонер) є альтернативою касетним в тому випадку, якщо в приміщенні немає підвісної стелі. Такі кондиціонери відрізняються невеликою глибиною - 18 - 25 сантиметрів. Як видно з назви, встановлюються вони, або внизу стіни, або на стелі. При цьому потік повітря в першому випадку прямує вгору, в другому - горизонтально уздовж стелі. Така конструкція дозволяє рівномірно розподіляти охолоджене повітря по приміщенню і уникати попадання прямого потоку на людей.

Мульти-спліт системи
Мульти-спліт системи є різновидом спліт-систем. Їх відмінність полягає в тому, що до одного зовнішнього блоку підключається декілька внутрішніх блоків - зазвичай від 2 до 4 - 5 штук. При цьому внутрішні блоки можуть бути не тільки різної потужності, але і різних типів. Мульти-спліт системи дозволяють економити місце на зовнішній стіні будівлі і не сильно псувати зовнішній вигляд споруди зовнішніми блоками. Недолік такої системи полягає в тому, що при виході з ладу зовнішнього блоку перестають працювати всі внутрішні блоки. У зв'язку з цим, мульти-спліт системи зазвичай використовують тільки при неможливості розміщення на зовнішній стіні будівлі декількох зовнішніх блоків.

Інверторні кондиціонери
Інверторні спліт-системи мають частотно-керований двигун компресора і є окремим типом кондиціонерів. Інвертор перетворює змінний струм в постійний, а потім знову постійний в змінний. Протягом другого перетворення напруга і частота струму змінюються, що дозволяє вільно регулювати швидкість обертання компресора і, відповідно, потужність охолодження або обігріву кондиціонера.

До досягнення заданої температури кондиціонер з інвертором працює на підвищеній потужності (яка перевищує потужність аналогічної моделі звичайного кондиціонера) і швидше охолоджує або нагріває повітря в приміщенні (приблизно на 15%).

При досягненні заданої температури інверторний кондиціонер не зупиняється, а знижує потужність охолодження/обігріву, працюючи на низьких оборотах. У такому режимі кондиціонер здатний дуже точно підтримувати температуру повітря в приміщенні (± 0.5с від заданої) і працює практично безшумно.

Звичайний кондиціонер для підтримки заданої температури постійно вмикається і вимикається, а кондиціонер з інвертором працює постійно, працюючи на тій потужності, яка необхідна для підтримки температури. Через це для підтримки температури повітря в приміщенні йому потрібно від 15% до 50% менше електричної енергії.

Як відомо, основний знос компресора кондиціонера відбувається в момент запуску. Оскільки компресор, керований інвертором, працює не зупиняючись, він менше зношується і набагато тихіше працює.

Моноблочні кондиціонери

У групу моноблочних кондиціонерів входять два типи пристроїв: віконні та мобільні кондиціонери.

Віконні кондиціонери
Віконний кондиціонер монтується у віконний отвір або тонку стіну таким чином, що задня частина корпусу кондиціонера виходить на вулицю. Перевагами цього типу є невисокі ціни на пристрої і нескладні монтажні роботи. Крім того, віконні кондиціонери мають можливість витяжки близько 10-20% від загального об'єму повітря в приміщенні. Раніше це був найбільш поширений тип кондиціонерів, проте, на сьогоднішній день, у зв'язку зі зниженням попиту, тільки деякі виробники пропонують подібні моделі. Основним недоліком віконного кондиціонера вважається високий рівень шуму, створюваний компресором, а низька популярність віконних кондиціонерів пояснюється тим, що при їх монтажі порушується теплоізоляція приміщення і взимку холодне повітря з вулиці проникає в приміщення через корпус кондиціонера.

Мобільні кондиціонери
Мобільні кондиціонери вигідно відрізняються від інших типів систем кондиціонування тим, що такий кондиціонер можна встановлювати самостійно і легко переміщати по кімнатах. При установці необхідно через кватирку або отвір в стіні вивести на вулицю гнучкий повітропровід, через який відводиться гаряче повітря. Деякі мобільні кондиціонери комплектуються фільтрами, що очищають повітря від пилу, і вбудованими іонизаторами. Перевагою такого кондиціонера є його портативність і відсутність необхідності в складному монтажі, а недоліком - високий рівень шуму, чимала ціна і недостатньо якісна підтримка комфортного мікроклімату в приміщенні, в порівнянні з іншими типами кондиціонерів.

Потужність кондиціонера

Після типу конструкції, основна характеристика кондиціонера - це його потужність. Саме від потужності кондиціонера залежить ефективність його роботи. Дуже важливо правильно розрахувати необхідну потужність кондиціонера, оскільки малопотужна модель не буде справлятися зі своїм завданням, навіть працюючи на знос, а надто потужна модель буде часто включатися і виключатися, що позначиться на терміні її служби.

Щоб правильно підібрати кондиціонер, потрібно врахувати деякі особливості приміщення, для якого він призначений:

по-перше, порахуйте по 1000 Вт холодопродуктивності на кожні 8-10 м2 приміщення

по-друге, додайте до отриманої цифри ще 20-30%, якщо прямі промені сонця потрапляють в приміщення хоча б півдня

по-третє, додайте до отриманої цифри надлишкове тепло від техніки що знаходиться в приміщенні - це близько 30% від споживаної кожним приладом потужності. Наприклад, на 1 комп'ютер у середньому береться 300 Вт

по-четверте, додайте надлишкове тепло від людей які знаходяться в приміщенні. Для офісних приміщень 1 людина = 100Вт, і 100-З00Вт для ресторанів і приміщень, де люди займаються фізичною працею чи розважаються.

Щоб полегшити вам життя ми розробили калькулятор який автоматично вирахує необхідну потужність кондиціонера.


Оскільки кондиціонер - це американський винахід, де до цих пір використовується дюймова система вимірів, потужність кондиціонера з виробництва холодного повітря прийнято вимірювати в BTU. 1BTU дорівнює 0,2931 Вт або 1Ватт ? 3.412 BTU.

Стандартний ряд потужностей кондиціонера в BTU виглядає наступним чином: 7000, 9000, 12000, 18000, 24000 BTU. Більшість виробників випускає лінійки кондиціонерів з потужностями, близькими до стандартного ряду.

Метраж

Потужність (кВт)

BTU (тысяч)

до 20 м2

2,1

7

до 25 м2

2,6

9

до 35 м2

3,5

12

до 50 м2

5,2

18

Більше 50 м2

7

24

Найбільш поширеними для побутового використання є моделі кондиціонерів з потужністю від 7000 до 12000 BTU. У середньому, в кімнаті площею до 18 - 20 м2 як правило ставлять так звані "сімки" (7000 BTU), до 25-27 м2 підходять "дев'ятки" (9000 BTU) і так далі.

Основні функції кондиціонера

Охолодження та обігрів

Охолодження та обігрів (для «теплих» моделей) - це основні режими для кондиціювання та обігріву приміщень. Режим обігріву розглянемо більш детально, оскільки в цьому питанні є деякі важливі нюанси.

Режим обігріву в будь-якому кондиціонері орієнтований, в першу чергу, на осінньо-весняний період і не актуальний для зими, оскільки для режиму обігріву нижня межа зовнішньої температури в різних кондиціонерах зазвичай становить від -5 ° С до +5 ° С. «Теплий» кондиціонер виділяє тепла в 3 - 4 рази більше, ніж споживає електроенергії, тому у весняно-осінній період використання функції обігріву має сенс. Але при більш низьких температурах змінюються фізичні властивості фреону і компресорного масла. В результаті чого, при старті, холодний компресор може заклинити і його доведеться міняти. Але навіть у разі успішного пуску знос компресора буде істотно вище допустимого. Тому використання кондиціонера в зимовий період неминуче призведе до виходу компресора з ладу протягом 2 - 3 років.

Щоб кондиціонер міг працювати і взимку, в нього вбудовують додатковий пристрій - «всесезонний блок» або «зимовий комплект», який здійснює підігрів дренажу і картера компресора, а також управляє роботою вентилятора зовнішнього блоку. У цьому випадку кондиціонер може працювати при низьких температурах зовнішнього повітря (зазвичай до -15 ° С ... -30 ° С). Але при -20 ° С ККД кондиціонера падає приблизно в три рази в порівнянні з номінальним значенням, в результаті чого опалення за допомогою кондиціонера перетворюється на «недозволену розкіш». Тому взимку для обігріву краще використовувати традиційні, набагато дешевші способи обігріву.

Вентиляція

Режим вентиляції використовується для рівномірного розподілу повітря по приміщенню. У цьому режимі працює тільки вентилятор внутрішнього блоку, без включення компресора. Цей режим може використовуватися, наприклад, взимку, коли тепле повітря від обігрівачів або батареї накопичується під стелею, а підлога залишається холодним.


Автоматичний режим

На «автоматі» кондиціонер сам керує вибором режиму роботи (охолодження, обігрів або вентиляція) для підтримки комфортної температури.

Осушування

Режим, при якому кондиціонер зменшує вологість повітря. Як ми вже говорили, охолодження повітря завжди супроводжується його осушенням. У цьому режимі кондиціонер працює так само, як і в режимі охолодження, тільки температура повітря в приміщенні знижується не більше, ніж на 1 ° С.

Направлення повітряного потоку

Напрямок повітряного потоку, створюваного внутрішнім блоком кондиціонера, регулюється по вертикалі за допомогою горизонтальних пластин (жалюзі), які мають 5 - 7 фіксованих положень. У режимі охолодження потік звичайно направляють уздовж стелі, щоб холодне повітря не потрапляло на людей. Оскільки гаряче повітря легше холодного й піднімається вгору, то в режимі обігріву потік повітря направляють вниз.

Таймер

За допомогою таймера можна встановити час автоматичного включення і виключення кондиціонера, наприклад, можна запрограмувати кондиціонер на включення за годину до вашого повернення з роботи.

Нічний режим

Після включення цього режиму кондиціонер встановлює мінімальну швидкість вентилятора (для меншого шуму) і плавно підвищує (у режимі охолодження) або знижує (у режимі обігріву) температуру на 2 - 3 градуси протягом декількох годин. Через 7 годин після включення цього режиму кондиціонер автоматично вимикається.

Встановлення

Щоб правильно вибрати кондиціонер, вам при покупці кондиціонера необхідно врахувати, що вартість його установки складає приблизно 20-30% від вартості самого кондиціонера. Якісний монтаж кондиціонера - запорука його довгої і надійної роботи. Як показує практика, більше 85% проблем, пов'язаних з поганою роботою кондиціонера, виникають в наслідок неякісного монтажу, тому цьому питанню слід приділити більше уваги і, можливо, коштів.

Вдалої Вам покупки!


Підпишіться на групу ВІК в контакті чи однокласниках і отримаєте знижку на встановлення кондиціонера у розмірі 10%
  
Наші клієнти
Цар ХлібІндекс БанкГотель БуковинаМАЙДАН - торгівельний центрБаварія Наше ПивоАндінаOTP BankКолвік - Готельно-ресторанний комплексТАКОШИК - Агенція святкових церемоній
Корисна інформація

Виробники кондиціювального обладнання

Короткий опис найбільш відомих у світі виробників кондиціювального обладнання Читати...

Вертикальні проти горизонтальних вітрогенераторів

Термін служби у обох типів вітряків практично однаковий. При правильному обслуговуванні він становить 15-25 років. Розрізняються тільки основні вузли, що вимагають більшої уваги і періодичної заміни, на які припадають найбільші навантаження. Читати...

Що ж таке іонізатор повітря і в чому полягає його користь?

Людина споживає на добу 1 кг їжі, 1,5 літра води, а повітря необхідно від 15 до 20 кг. Один кубічний сантиметр повітря містить більше 10 тисяч різних шкідливих частинок, які можуть стати причиною серйозних захворювань. Тут на допомогу приходить іонізатор Читати...

Як правильно вибрати кондиціонер?

Щоб правильно підібрати кондиціонер необхідно знати площу приміщення в якомі він буде встановлено, визначитись чи потрібні будуть вам ще додаткові функції окрім охолодження Читати...