Зволожувачі повітря

Що таке зволожувач повітря?

«Зволожувачі повітря» — це прилади, що дозволяють без значних витрат електроенергії підтримувати комфортний рівень вологості повітря в приміщенні. Основа дії більшості з них пов’язана із застосуванням випарників, що працюють за принципом «холодного» або «гарячого» випаровування вологи. Крім зволоження повітря вони здатні ароматизувати його за Вашим смаком. Крім того, всі вони відрізняються простотою в експлуатації і надійністю в роботі.

Навіщо потрібні зволожувачі повітря?

Недостатня вологість повітря в приміщенні може стати причиною багатьох захворювань. Бронхи людини відрізняються здатністю до самоочищення. Але сухе повітря знижує цю здатність. В результаті збільшується сприйнятливість до інфекції і різним респіраторних захворювань. Це характерно особливо взимку, коли вологість в приміщенні значно нижче норми. Але не тільки людина страждає від недостатньої вологості. Любителі оточувати свої житла всілякими екзотичними рослинами та квітами знають, як непросто часом створити комфортні умови для їх існування. Деякі вологолюбні рослини доводиться щодня обприскувати, накривати вологою марлею і встановлювати поблизу них судини з водою. Все це досить клопітно і не завжди ефективно. Для вирішення цих та багатьох інших проблем і були створені «зволожувачі».

зволожувач повітря

Ритм сучасного життя змушує нас велику частину часу проводити в приміщенні, будь то офіс, квартира або навіть заміський будинок. Створення комфортних умов у місцях проживання — запорука нашого здоров’я. На жаль, проблема підтримки необхідного рівня вологості в житлових і робочих приміщеннях серйозно ніколи не сприймалася. А між тим, взимку і влітку під час роботи центрального опалення або кондиціонерів, повітря містить занадто мало вологи, як для нормального самопочуття людини, так і для більшості кімнатних рослин, і навіть для збереження дерев’яних меблів.

Наше тіло на 90% складається з води. Тому не дивно, що оптимальна для людини відносна вологість повітря знаходиться в межах 40-60%. Це не просто комфорт, це життєва потреба і запорука здоров’я. В умовах сухості у людей з’являється сонливість і неуважність, підвищується стомлюваність, погіршується загальне самопочуття, знижується працездатність і імунітет. У приміщенні з сухим повітрям підвищується ймовірність підхопити респіраторну інфекцію. Від нестачі вологості в першу чергу страждають діти і люди із захворюваннями дихальних шляхів, астматики і алергіки. Крім того, відомо, що сухе повітря містить надмірну кількість позитивно заряджених іонів, що в свою чергу сприяє розвитку такого поширеного захворювання як стрес.

Особливо важливий вологісний режим для маленьких і грудних дітей. У перші дні і місяці життя у немовлят дуже ніжна і чутлива слизова оболонка порожнини рота і носа. Тому вологість в кімнаті, де спить немовля, повинна бути не нижче 50%.

Шкіра людини на 70% складається з води, У результаті обмінних процесів вона втрачає близько півлітра вологи протягом доби, а в зимовий час — до літра. У будь-якому жіночому журналі ви знайдете масу порад, як заповнити втрату рідини, позбавитися від сухості шкіри, запобігти появі зморшок і продовжити молодість шкіри. Але всі ці креми, лосьйони і маски борються тільки з наслідком, а не з причиною. Адже досить збільшити вологість повітря в квартирі, і втрати вологи істотно скоротяться.

Основна частина декоративних кімнатних рослин родом з тропіків і субтропіків, де клімат — теплий, а вологість повітря досягає 90-95%.

Довголіття дерев’яних меблів і паркетної підлоги, а також музичних інструментів і творів мистецтва залежить від дотримання вологісного режиму в приміщенні. Залежно від мікрокліматичних умов дерево вбирає або віддає вологу: розбухає або розсихається; в результаті чого виріб змінює форму і розміри. Оптимальна з точки зору деформації деревини відносна вологість повітря при кімнатній температурі складає від 40 до 60%.

Корисна інформація

Які бувають зволожувачі?

За принципом дії розрізняють чотири типи побутових зволожувачів повітря + один промисловий:

 • зволожувачі холодного способу зволоження (або традиційні)
 • парові зволожувачі
 • ультразвукові зволожувачі повітря
 • зволожувачі з функцією очищення повітря
 • зволожувачі розпилювального типу (або промислові).

Традиційні зволожувачі працюють за принципом «холодного» випаровування. Спеціальна сітка випарника повністю просочується вологою. Вбудований вентилятор засмоктує сухе повітря з приміщення і проганяє його через вологу сітку, що забезпечує оптимальне зволоження повітря і не вимагає додаткових приладів контролю.

Парові зволожувачі у своїй роботі використовують принцип «гарячого» випаровування. За допомогою двох електродів нагрівають воду і перетворюють її в пару. Вони відрізняються високою продуктивністю, і для їх найбільш економічної експлуатації рекомендується регулювати швидкість зволоження за допомогою контролерів.

Ультразвукові зволожувачі використовують більш ефективну технологію зволоження повітря. Вона дозволяє за допомогою високочастотних коливань перетворювати воду в мікроскопічну «водяну хмару». За допомогою вентилятора сухе повітря всмоктується, проходить через «водяну хмару» і потім розподіляється по кімнаті. Високоефективний фільтр-картридж очищає воду до перетворення від мінералів і домішок. Відмінною особливістю цих зволожувачів є дуже низький рівень шуму.

Парові зволожувачі мають деякі переваги при порівнянні іншими типами:

 • велика продуктивність — 700 г рідини/год
 • не грає великої ролі чистота води, на виході пар завжди ідеально чистий
 • можливо використання для інгаляцій, дезінфекції та ароматизації
 • відсутність фільтрів, картриджів
 • автоматичне відключення, якщо закінчилася вода
 • можливість збільшення вологості повітря вище 60%.

Від чого потрібно очищати повітря?

Запиленість і загазованість невигідно відрізняє міську атмосферу і викликає природне бажання відгородитися від вуличного шуму і бруду. У непровітрюваних приміщеннях присутні свої специфічні запахи: наприклад, тютюновий дим, запахи домашніх тварин або кухні. У зв’язку з цим необхідність очищення повітря сумнівів ні у кого не викликає.

Де використовуються зволожувачі та очищувачі повітря?

 • у квартирах (особливо під час опалювального сезону)
 • в офісах
 • в дитячих установах
 • в медичних та оздоровчих центрах
 • в квіткових оранжереях, теплицях і зимових садах

Замовити дану продукцію можна у нашому інтернет-магазині

Корисні сторінки
Кондиціонери
Вентиляція
Іонізатори
Осушувачі повітря
Очищувачі повітря
Зволожувачі повітря
Повітряні завіси
Теплові насоси

Контактна інформація

Наші телефони:
+380-50-4340-904

+380-67-4770-100

Email:
klimat.center.vik@gmail.com
Місцезнаходження: м. Чернівці, вул. Ясська 1
Open your map settings to configure the Google Maps API key. The map can't work without it.
Заказать звонок
+
Жду звонка!